O tomto víkendu ze soboty na neděli nás čeká změna zimního času na letní. Každoroční jarní a podzimní posouvání hodinových ručiček bude ale brzy zřejmě minulostí. Evropský parlament dal tento týden konci střídání času zelenou, a to k podzimu roku 2021. Každý členský stát se teď má rozhodnout, zda si zvolí letní nebo zimní variantu. Téma pro dnešní Názory bez cenzury.
NÁZORY BEZ CENZURY: Konec střídání letního a zimního času
O tomto víkendu nás čeká ze soboty na neděli změna zimního času na letní. Každoroční jarní a podzimní posouvání hodinových ručiček bude ale brzy zřejmě minulostí. Ke kterému času se přikláníte? Kdo by měl mít hlavní slovo u n
Zveřejnil(a) Zpravodajství FTV Prima dne Pátek 29. března 2019
„Letní čas zabije více lidí, než klíšťata“ prohlásil před časem ekonom Lukáš Kovanda. Jak to myslel? „Víme, že klesá pracovní produktivita a pozornost. Zejména ten první den po změně času. A v těchto dnech jsou lidé opravdu náchylnější než je běžné i k dopravním nehodám, a když se tedy sečtou ty škody na lidských životech, tak opravdu, poměříme-li pak to s klíšťovou encefalitidou, tak se dá říci, že ten letní čas zabíjí více lidí,“ říká Kovanda.
Co na to říkají naši dnešní hosté? Pusťte si úvodní video. Zároveň nám můžete zasílat náměty, čím bychom se měli zabývat příště.
Lukáš Kovanda, Ph.D., je český ekonom a autor ekonomické literatury. Působí jako hlavní ekonom Trinity Bank. Analyzuje a komentuje makroekonomická témata, investice i nové fenomény typu sdílené ekonomiky, kryptoměn či fintechu. Přednáší na Národohospodářské fakultě Vysoké školy ekonomické v Praze.
Je členem vědeckého grémia České bankovní asociace.